לפני שנים רבות, בארץ רחוקה, ילדים וילדות קטנים שיחקו בבובות. מעניין שלא ניתן לשים את האצבע על התאריך המדויק להיווצרותה של הבובה הראשונה. חוקרים רבים מאמינים כי הבובות, על כל צורותיהן וגודליהן השונים, מלוות את בני האדם לאורך שנים רבות מאוד, אולי אפילו משחר ההיסטוריה. בובה בהגדרתה, יכולה להיות כל ייצוג ממשי בדמותו של אדם, חיה או יצור דמיוני. וונדי צ'או למשל, אמנית קנדית, לקחה את הנושא צעד אחד קדימה – היא אהבה מאוד את הדמויות הדמיוניות שצייר בנה בן ה-4 והחליטה להפיח בציורים רוח חיים. לפי הציורים, וונדי ייצרה בובות למשחק עבור בנה ומה שהתחיל בתור תחביב, הפך במהרה לקריירה משגשגת.

25

ניתן ליצור בובות ממגוון חומרים כמו עץ, פלסטיק, קש, בד ואפילו חרסינה ולכל בובה – תפקיד משלה. ברחבי העולם ולצד התרבויות השונות הקיימות, לבובות תפקידים דומים, כך שאפילו קיימות עדויות ארכאולוגיות ממקומות שונים בעולם, לבובות משחק ופולחן שהיו נפוצות עוד לפני הספירה. ישנן בובות אשר מיוחס להן כוח מאגי אך הבובות הנפוצות בימינו ומיועדות למגוון גילאים, משמשות בעיקר למשחק, לבידור (הצגה או משחק תפקידים) ולתצוגה (נוי ואספות). קיימים גם מספר רב של מוזאונים ברחבי העולם המציגים מגוון רחב של בובות בשלל סגנונות.

1513812 1381019845496409 2053022620 n

ניתן לדבר רבות ולחלוק על מאגיה כזו או אחרת אך כולם כבר יודעים שאחד הפתרונות היעילים ביותר בשביל לנצח את המפלצת שמסתתרת לנו בחדר - לחבק בובה אהובה ובכך להתגבר על הפחד.

בחנות העתיקות "פעם שנייה" מגוון בובות ייחודיות בשלל הגדלים והצורות, שישמחו להצטרף לחיק המשפחה.

 

24החנות פתוחה בימי שישי-שבת, בין השעות 10:00-14:00

ניתן לתאם הגעה בימים א'-ה', בטלפון 052-7950766

פעם שנייה

חנות "פעם שנייה" בקיבוץ מזרע הינה חוויה של מסע בזמן, עם ניחוח וטעם של פעם.

יצירת קשר