לא מעט אנשים מתבלבלים בין השניים וחושבים כי הם מתייחסים לאותו הדבר. הוינטאג' והרטרו אומנם מגיעים מתוך הגעגוע לעבר אך עם הבדל מסוים:
הוינטג' מתייחס לפריטים ולחפצים ישנים שהשתמרו לאורך זמן וקיבלו חיים חדשים בהווה בעוד הרטרו, מתייחס בעיקר לחיקוי העבר באמצעות אלמנטים עכשוויים המותאמים לרוחה של תקופה מסוימת.

 

12

 

 

בעיקרון, הרטרו מתרכז באווירה הביתית של שנות ה-50-70. אווירה חמה, מזמינה וצבעונית.
הרטרו, בתור סגנון עיצובי, יאופיין בשימוש נרחב של צורות גיאומטריות וקווים מעוגלים (יבוא לידי ביטוי בטפטים על הקירות או על אריחי הקרמיקה), חפצי נוי צבעוניים ושילוב של חומרים כמו עץ, פלסטיק, זכוכית וטקסטיל וצבעים עם ניגודיות כמו שחור ולבן.


המושג וינטאג' הגיע האמת מעולם היינות. הוא מתאר למעשה את מידת ההתיישנות של היין כאשר על סמך מידת ההתיישנות ניתן להגדיר את רמתו ואיכותו של המשקה. לא ידוע בדיוק מתי זה קרה אך המושג הושאל לתחום האופנה, האקססוריז, הרהיטים וחפצי הנוי וכאן הוא מתאר חפצים ישנים, לרוב גם נדירים וייחודיים, שהשתמרו במצב טוב עד ימינו, כך שעדיין ניתן להשתמש בהם ולהנות משימושם.

מלבד המקוריות של החפצים וייחודיותם ולא פחות חשוב, שימוש בפרטי וינטאג' תורם גם לקיימות ולשמירה על הסביבה.

8

 

עכשיו כשאתם יודעים את ההבדל בין השניים, מוזמנים להגיע לחנות "פעם שנייה" ולאבזר את ביתכם בריהוט וחפצי נוי וינטאג' ייחודיים שהשתמרו במצב מצוין לאורך השנים ורק מחכים לסגנן את ביתכם עם ההיסטוריה והסיפורים הייחודים להם J
כי כמו היין – גם החפצים הללו רק משתבחים עם השנים!

 

 23

 

25

 

28

 

 

פעם שנייה

חנות "פעם שנייה" בקיבוץ מזרע הינה חוויה של מסע בזמן, עם ניחוח וטעם של פעם.

יצירת קשר