יום שישי, בוקר, שולחן מסודר בתוך החנות על יד החלון שמכניס פנימה אור נעים. על השולחן מסודרים כלי עבודה, חפצי אמנות וקישוט, הכיבוד והקפה ממתינים לאורחים והנה עומדת להתחיל לה סדנת נוסטלגיה שימושית.

 

מה זו בכלל נוסטלגיה שימושית ואיך עושים ממנה סדנה?

לכולנו יש את החפצים האלו, הקרובים לליבנו שאנחנו לא רוצים לזרוק, מזכרת מתקופה, תמונה, תכשיט או אפילו פתק כתוב בכתב יד בעל משמעות סנטימנטלית עמוקה עבורנו.  

אבל גורל החפצים הללו הוא בד"כ להידחק למגירה או קופסא, ניתקל בהם מידי פעם כשנעשה סדר פסח בבית או שנעבור דירה, נגיד "אוי זה מקסים" ונעביר למגירה בבית הבא.

נוסטלגיה- למה רק להתרפק עליה אם אפשר להשתמש בה.

נעים להכיר: קרן אורן, קרן היא  מעצבת פנים והקטע שלה הוא עיצוב פנים אישי ומאוד נוסטלגי, המשלב בתוכו אמנות, אומנות מלאכות יד וחפצים מיוחדים בעלי אופי וסיפור הקשורים בנפשם של בעלי הבית.

בעיצוב המיוחד שלה אוהבת קרן לשפץ רהיטים קיימים לשלב הרבה מאוד וינטאג' ולעודד את הלקוחות לבחירת פריטים בעלי נגיעה אישי עם סיפור מאחוריהם, מתוך התובנה כי כשלרהיט מסוים יש סיפור, יהיה לנו חיבור אליו ותחושת

השייכות שלנו אל הבית או החלל תתחזק.

 

 

מתוך אופי עבודתה חשבה קרן על דרך מקסימה לקחת את המוטיב האישי ולחבר אותו לאנשים שלאו דווקא מתעסקים כרגע בעיצוב פנים- כך נולד לו רעיון הסדנה "נוסטלגיה שימושית."

כי לאנשים יש דברים שהם יודעים שהם אוהבים אותם אבל לא יודעים איך להוציא אותם מהארון והמגירה, הסדנה נותנת לנו את ההזדמנות להפוך אותם לחפצי נוי שאפשר להתגאות בהם, לתלות בבית ולגרום להם להיות  נוכחים באופן קבוע.

כאשר אנחנו מכניסים הביתה חפצים או תמונות שעשינו בעצמינו יש לנו תחושה של גאווה ושייכות וערך מוסף של ייחודיות וצבע משלנו.

 

 

לסדנא קרן מביאה את כל הידע שלה באמנות, באוצרות של עיצוב  ועבודות יד.

כל אחת לוקחת את זה לכיוון אחר וקרן מהצד המקצועי דואגת שהתוצרים יצאו יפים ומעוצבים, כאלה שתרגישו גאווה לתלות בבית.

בסדנה האחרונה למשל סידרנו עם אחת המשתתפות את הקומפוזיציה בחנות והיא תלתה אותה בביתה בדיוק כפי שסידרנו.

 

 

מוטיב חשוב בסדנה הוא הלוקיישן ב"פעם שנייה", הסדנה הזו תפורה למקום כי האווירה בחנות מושלמת ומעוררת השראה ורעיונות יצירתיים.

בנוסף ניתן להוסיף פריטים לקומפוזיציה מתוך החנות כמו איורים בוטניים או צלחת, לייצר ממש קומפוזיציות מעניינות עם חפצים קטנים שאפשר לאסוף משיטוט בחנות.

הסדנה תיתן ערך מוסף לכל אירוע והיא רעיון מעולה לימי הולדת משפחתיים או עם חברות, ימי גיבוש, פעילות בת מצווה לאימהות ובנות או סתם יום שישי בכיף עבור מי שערך הנוסטלגיה והיצירה קורצים להם :)

 

 

למידע על הסדנה פרטים והזמנות ניתן לפנות לקרן אורן בהודעה בפייסבוק או במספר:

052-3799834‏ 

 

פעם שנייה

חנות "פעם שנייה" בקיבוץ מזרע הינה חוויה של מסע בזמן, עם ניחוח וטעם של פעם.

יצירת קשר